Konferencia MÁME ČO ZVESTOVAŤ

Predstav si, že stojíš uprostred neznámeho veľkomesta či hustého lesa a potrebuješ sa dostať na druhý koniec. Ako to dokážeš? Bez mapy sa stratíš, ale pomocou mapy, ktorá je dostatočne prehľadná, sa to dá celkom dobre. Potrebuješ však nie mapu klímy, hornín, či histórie, ale mapu ulíc či chodníkov.

Mnohí z nás sa cítia podobne stratení, keď otvoria Bibliu so 66 veľmi rozdielnymi knihami rôznych žánrov od rôznych autorov. Môžeme dokonca dobre poznať biblické príbehy, ale budeme stratení, ak nepoznáme biblický príbeh. Biblia nám popisuje veľkú drámu stvorenia sveta, jeho vzbury voči svojmu Stvoriteľovi, ale aj záchrany tohto sveta prostredníctvom Ježiša Krista.  

Každý text porozumieme správne iba v jeho kontexte. To však platí nielen o bezprostrednom kontexte, ale každý odsek musíme čítať v kontexte veľkého Božieho príbehu, ktorý v Biblii máme.

Práve to chceme robiť na tejto konferencii s jedným z najpovolanejších ľudí v súčasnosti, s rektorom Vaughan Robertsom, ktorý celý svoj plodný život zasvätil zvestovaniu tohto veľkého príbehu Boha. V súčasnosti je prezidentom britskej nadácie zvestovania The Proclamation Trust,  ktorá pomáha a trénuje kresťanov vo výkladovom zvestovaní Biblie.

Ak je to aj vaším zámerom a túžbou, tak príďte, aby ste sa v tom zdokonalili!
Ak si tým nie ste istí, tak príďte tiež a skúmajte dôvody svojich pochybností!

Pozývame kazateľov, farárov, laických kazateľov, zakladateľov zborov, katechétov, vedúcich mládeže, biblických skupín, misijných a evanjelizačných pracovníkov, mužov aj ženy zo všetkých kresťanských cirkví na

12. konferenciu Máme čo zvestovať:

VEĽKÝ BOŽÍ PRÍBEH

Hlavný rečník:

Rev. Vaughan Roberts - Máme čo zvestovať 2021, konferencia

Rev. Vaughan Roberts je rektorom anglikánskeho zboru St. Ebbe´s Church v Oxforde.

Okrem toho je prezidentom Proclamation Trust v Londýne. Študoval právo a teológiu na univerzite v Cambridge, kde tiež viedol kresťanský študentský zväz (CICCU).

Napísal niekoľko kníh: Body zvratu; Pravá bohoslužba; Zápasy kresťanov; Odlišnosti. Najznámejšia a najobľúbenejšia z nich je Veľký Boží obraz. Jej slovenský preklad vyjde v edícii ReFormatio.