Aktuálne témy Biblia a teológia

Čipovať či nečipovať?

To je otázka – zlá, nesprávna a nemiestna otázka.

Testovanie na COVID -19. Je jedno či antigénovým testom alebo PCR, lebo pri oboch vám na tyčinke pripevnia cez “nos do mozgu” nanočip aby vás ovládali.
Rovnako je to s očkovaním proti COVID-19.  Je jedno, či vám ten čip zavedú pod kožu alebo do “krvného obehu”. Ide iba o to, aby všetko o vás vedeli.

Žijeme dni apokalyptických konšpirátorov a ich učeníkov – žiaľ aj v cirkvách.

Biblická kniha Zjavenia je opäť v kurze. Je to kniha plná zmysluplných symbolov a čísel.
Čím nejasnejší symbol, tým lepšie sa hodí. Kde sa nám tu nabrala spojitosť čísla 666 a spomínaného očkovania či testovania? Číslo 666, spomenuté v Zjavení jediný raz, vzbudzuje toľko záujmu. A pozorujeme to v každej generácii. Stovky autorov predložilo už svojho kandidáta na význam čísla 666. Medzi takých kandidátov patrili mnohí, od rímskeho cisára Nera až po amerického prezidenta Reagana. Ten bol 666, lebo jeho tri mená mali všetky po šesť písmen. Bingo!

Čo s tým má COVID-19? Vraj všeličo. Okrem iného: Vedeli ste, že súčet číselných hodnôt písmen C-O-R-O-N-A  je 66?  Ale to platí iba vtedy, keď to počítaš s anglickým “C” a nie slovenským “K”. Vtedy ti už vyjde 74. Na Slovensku sme teda v bezpečí?

Ak používame Bibliu takto, tak môže hovoriť presne to, čo chceme, aby povedala. A teraz evidentne všelikto chce, aby Biblia hovorila, že treba odmietnuť dať sa testovať a očkovať, lebo tým by sme boli označkovaní/očipovaní znakom šelmy – číslom 666 (Zj 13:17-18).

Zastav sa, prosím, a čítajme spolu Zj 13. O čom to je?
Nuž skúsme aspoň z rýchlika. Kapitoly 11:19-15:4 sú o kozmicko-pozemskom konflikte. Sú to kapitoly o duchovných mocnostiach, ktoré spolu bojujú, ako aj o cirkvi na zemi, ktorá je doudieraná, ale víťazná.
Tí, ktorí patria Kristovi (inak podľa 14:1 tí sú tiež “očipovaní”, lebo majú na sebe “jeho meno”), sú v bezpečí, len pokiaľ žijú na zemi, sú cirkvou bojujúcou.

Na túto bojujúcu cirkev útočí “anti-trojica” –  drak a jeho dve šelmy. Táto trojica je démonickou paródiou na Svätú Trojicu.

V tomto väčšom oddiely má 13. kapitola peknú štruktúru:

verše 1-8      šelma z mora je paródiou Krista a reprezentuje politickú sféru, ktorá chce utláčaním zničiť cirkev.

B verše 9-10    Výzva pravým veriacim, aby rozoznali a nepoklonili sa, ani keby ich to stálo život.

verše 11-17   šelma zo zeme  je paródiou Ducha a reprezentuje náboženskú sféru, ktorá chce falošným náboženstvom zničiť cirkev.

B verš 18         Výzva pravým veriacim, aby rozoznali a neklaňali sa falošnému učeniu.

Útoky z vonku, aj útoky z vnútra doliehajú na cirkev od jej prvopočiatku. Toto je predsa éra, v ktorej cirkev žije až do druhého príchodu Ježiša Krista. Cirkev bude dovtedy vždy znovu a znovu pod útlakom panovníkov, aj pod vplyvom falošných učiteľov. A tí všetci sa môžu na prvý pohľad dosť výrazne podobať na pravého Boha. Šelma zo zeme (Zj 13:11) sa podobá na Baránka, ale keď otvorí ústa, je to drak. Pointa? POZOR!!!

Verš 9 – Kto má uši, nech počúva.
Verš 18 – Kto má rozum, nech spočíta.

 Takže čo je ten nanočip 666? Odpoveď je v 18. verši: …je to číslo človeka. Nie konkrétneho, ale generického človeka. Tí ľudia vyzerajú zbožne, ale sú pre cirkev nebezpeční. Apoštol Pavol presne pred takými ľuďmi varuje Títa na Kréte: Tvrdia, že poznajú Boha, ale skutkami to popierajú (Tít 1:16).

 Takže žiadna panika – nečipujeme – ani pri testovaní, ani pri očkovaní!

Nech už akokoľvek posudzuješ konanie našej vlády, médií, nemocníc či vedcov v tejto pandémii, znamenie šelmy nenájdeš v nanočipe. Ján, autor knihy Zjavenie, nasledovníkov Ježiša povzbudzuje, aby boli ostražití pred iným nanonepriateľom, pred učením, ktoré vedie ku kompromisom viery.
Keď stretneš niekoho takého, potom nech sa páči: Ak funguješ viac cez čísla než slová, tak ho nenazvi falošný učiteľ; nazvi ho 666.
Testovanie a očkovanie z toho nateraz vynechajme!

PS: Ak patríš Ježišovi, si v bezpečí medzi jeho 144 000  (Zj 14:1).

Tomáš Henžel

je kazateľom misijného spoločenstva Cirkvi bratskej Bratislava - Paradox. Vedie denominačnú platformu zakladania zborov PLANt.sk. Tomáš je tiež lekár a s manželkou majú tri deti.